Tallinna Paarissprint MV 18.08.2021
Paarissprint TlnMV 18.08.2020 Haabneeme (Mait Tõnisson)
MN18  MN21  MN40  MN55 
Vaba 

MN18
1. 1850 .. 1890m ; 2. 1920 .. 1960m ; 3. 1360 .. 1410m ; 4. 1590 .. 1640m ;
Nr  Nimi                                Klubi           Maa 
 17 Kiirrong                            Harju                
   1 Laura-Liis Kaljur            8111168 18:00:00
   2 Markus Kaljur                8206063 
   3 Laura-Liis Kaljur            8111168 
   4 Markus Kaljur                8206063 
 18 Mercury noored 1                    Mercury              
   1 Kris Jette Piht              8270404 18:00:00
   2 Oliver Annus                 8270203 
   3 Kris Jette Piht              8270404 
   4 Oliver Annus                 8270203 
 19 LSF PT                              LSF PT               
   1 Ketriin Olli                 8250666 18:00:00
   2 Robin Olli                   8400444 
   3 Ketriin Olli                 8250666 
   4 Robin Olli                   8400444 
 20 Välejalad                                                
   1 Paula Tammi                  1070452 18:00:00
   2 Kardo Kutti                  8371637 
   3 Paula Tammi                  1070452 
   4 Kardo Kutti                  8371637 
 21 Kilpkonnad                          Harju                
   1 Liis-Marie Kaljur            8002962 18:00:00
   2 Kurmet Kutti                 8017115 
   3 Liis-Marie Kaljur            8002962 
   4 Kurmet Kutti                 8017115 
 22 SK100/JOKA                                               
   1 Anna Mia Atonen              8670418 18:00:00
   2 Glen Eric Kokk               8333807 
   3 Anna Mia Atonen              8670418 
   4 Glen Eric Kokk               8333807 
 23 Mercury noored 2                    Mercury              
   1 Kirke Savitsch               8003312 18:00:00
   2 Siim Pello                   8014415 
   3 Kirke Savitsch               8003312 
   4 Siim Pello                   8014415 
 24 OK Põrgupõhja 1                     Põrgupõhja           
   1 Brita Ploompuu               8667286 18:00:00
   2 Hendrik Lillsoo              8628430 
   3 Brita Ploompuu               8667286 
   4 Hendrik Lillsoo              8628430 
 25 SK100/Peko                                               
   1 Grete Johanna Korb           8333804 18:00:00
   2 Johann Markus Lätt           8333806 
   3 Grete Johanna Korb           8333804 
   4 Johann Markus Lätt           8333806 

MN21
1. 2260 .. 2380m ; 2. 2390 .. 2510m ; 3. 2190 .. 2270m ; 4. 2200 .. 2280m ;
Nr  Nimi                                Klubi           Maa 
  1 Võru                                Võru                 
   1 Laura Joonas                 8005063 18:00:00
   2 Jüri Joonas                  8005065 
   3 Laura Joonas                 8005063 
   4 Jüri Joonas                  8005065 
  2 Tallinn Sprint weekend              Peko                 
   1 Olga Andrejeva               8661111 18:00:00
   2 Sergei Rjabõshkin            8001488 
   3 Olga Andrejeva               8661111 
   4 Sergei Rjabõshkin            8001488 
  3 Vae tänava kulgejad                                      
   1 Piibe Tammemäe               8333801 18:00:00
   2 Sander Linnus                8333802 
   3 Piibe Tammemäe               8333801 
   4 Sander Linnus                8333802 
  4 Tammed+1                            Tammed               
   1 Teele Tšoba                  8648678 18:00:00
   2 Martin Vilismäe              8661140 
   3 Teele Tšoba                  8648678 
   4 Martin Vilismäe              8661140 
  5 SK100 1                             SK100                
   1 Nele Juntson                 8024704 18:00:00
   2 Marek Karm                   8631404 
   3 Nele Juntson                 8024704 
   4 Marek Karm                   8631404 
  6 Tammed                              Tammed               
   1 Susan Pihelgas               8111171 18:00:00
   2 Lauri Malsroos               8639391 
   3 Susan Pihelgas               8111171 
   4 Lauri Malsroos               8639391 
  7 Tammemäe                            SK100                
   1 Kristiina Tammemäe           8648680 18:00:00
   2 Lauri Tammemäe               8669889 
   3 Kristiina Tammemäe           8648680 
   4 Lauri Tammemäe               8669889 
  8 Liiv                                                     
   1 Kerli Liiv                   9200600 18:00:00
   2 Reimo Liiv                   8661139 
   3 Kerli Liiv                   9200600 
   4 Reimo Liiv                   8661139 
  9 OK ei                                                    
   1 Katrina Ojavee-Kutsar        8021825 18:00:00
   2 Martin Luts                  1415609 
   3 Katrina Ojavee-Kutsar        8021825 
   4 Martin Luts                  1415609 
 10 SK100/TON                                                
   1 Kertu Savitsch               8636982 18:00:00
   2 Heiki Savitsch               8647287 
   3 Kertu Savitsch               8636982 
   4 Heiki Savitsch               8647287 
 11 OK Põrgupõhja 2                     Põrgupõhja           
   1 Grethe-Johanna Ploompuu      7208313 18:00:00
   2 Roland Jairus                8017747 
   3 Grethe-Johanna Ploompuu      7208313 
   4 Roland Jairus                8017747 
 12 Kobras/JOKA                                              
   1 Birgit Russka                8638080 18:00:00
   2 Raiko Marrandi               8011227 
   3 Birgit Russka                8638080 
   4 Raiko Marrandi               8011227 
 13 Arfa OK                             SK100                
   1 Mireia Isern Jansat          8011241 18:00:00
   2 Carlos De Manuel Navio       8009349 
   3 Mireia Isern Jansat          8011241 
   4 Carlos De Manuel Navio       8009349 
 14 OK Põrgupõhja 8                     Põrgupõhja           
   1 Karmen Eveli Kauge            218314 18:00:00
   2 Rain Kauge                   9101197 
   3 Karmen Eveli Kauge            218314 
   4 Rain Kauge                   9101197 
 15 SK100 2                             SK100                
   1 Siiri Mere                   8100484 18:00:00
   2 Anti Sulavee                 8024695 
   3 Siiri Mere                   8100484 
   4 Anti Sulavee                 8024695 
 16 Tammed2                             Tammed               
   1 Liise Lillelaid              8662267 18:00:00
   2 Tõnu Lillelaid               8044348 
   3 Liise Lillelaid              8662267 
   4 Tõnu Lillelaid               8044348 
 50 TAOK 4L                             TAOK                 
   1 Lea Leppik                   8012041 
   2 Arvo Laanemets               8414119 
   3 Lea Leppik                   8012041 
   4 Arvo Laanemets               8414119 

MN40
1. 1850 .. 1910m ; 2. 1900 .. 1960m ; 3. 1360 .. 1410m ; 4. 1590 .. 1640m ;
Nr  Nimi                                Klubi           Maa 
 26 OK Põrgupõhja 4                     Põrgupõhja           
   1 Riika Ploompuu               1602766 18:05:00
   2 Indrek Lillsoo               8005074 
   3 Riika Ploompuu               1602766 
   4 Indrek Lillsoo               8005074 
 27 Mercury kesktormajad                Mercury              
   1 Ingrid Piht                  8087077 18:05:00
   2 Tarmo Klaar                  8123456 
   3 Ingrid Piht                  8087077 
   4 Tarmo Klaar                  8123456 
 28 Peko                                Peko                 
   1 Edith Madalik                8104182 18:05:00
   2 Randy Korb                   8005061 
   3 Edith Madalik                8104182 
   4 Randy Korb                   8005061 
 29 Team sprint                                              
   1 Marge Sargma                 8104177 18:05:00
   2 Martin Kaup                  8006790 
   3 Marge Sargma                 8104177 
   4 Martin Kaup                  8006790 
 30 SRD Shved                           SRD                  
   1 Ella Shved                   8020870 18:05:00
   2 Sergei Shved                 8031067 
   3 Ella Shved                   8020870 
   4 Sergei Shved                 8031067 
 31 Bona Fide                                                
   1 Heidi Sild                   8090273 18:05:00
   2 Mairolt Kakko                8210568 
   3 Heidi Sild                   8090273 
   4 Mairolt Kakko                8210568 
 32 Koop                                Koop                 
   1 Anneli Rämmann               8001144 18:05:00
   2 Andrus Rämmann               8001133 
   3 Anneli Rämmann               8001144 
   4 Andrus Rämmann               8001133 
 33 OK Põrgupõhja 5                     Põrgupõhja           
   1 Anne-Mai Küünemäe             682400 18:05:00
   2 Rain Lillsoo                 8012089 
   3 Anne-Mai Küünemäe             682400 
   4 Rain Lillsoo                 8012089 
 34 OK Põrgupõhja 3                     Põrgupõhja           
   1 Merike Mumme                 8003311 18:05:00
   2 Risto Randma                 8024744 
   3 Merike Mumme                 8003311 
   4 Risto Randma                 8024744 
 35 Aasa 5 SK                           Orvand               
   1 Triina-Britt Preden          8208278 18:05:00
   2 Ülo Viru                     8488833 
   3 Triina-Britt Preden          8208278 
   4 Ülo Viru                     8488833 
 36 TON AK                              TON                  
   1 Kai Treier                   8123336 18:05:00
   2 Arvo Raja                    8646120 
   3 Kai Treier                   8123336 
   4 Arvo Raja                    8646120 
 37 TON2                                TON                  
   1 Maari Idnurm                 8647288 18:05:00
   2 Silvar Savolainen            8265400 
   3 Maari Idnurm                 8647288 
   4 Silvar Savolainen            8265400 
 38 OK Põrgupõhja 6                     Põrgupõhja           
   1 Maret Viira                  8225850 18:05:00
   2 Andres Viira                 8400609 
   3 Maret Viira                  8225850 
   4 Andres Viira                 8400609 
 39 Raetammed                           Rae                  
   1 Anu Poopuu                   7208685 18:05:00
   2 Meelis Merenäkk              8182224 
   3 Anu Poopuu                   7208685 
   4 Meelis Merenäkk              8182224 
 40 Tammed RK                           Tammed               
   1 Marlen Valgma                7205453 18:05:00
   2 Erik Aibast                  8647289 
   3 Marlen Valgma                7205453 
   4 Erik Aibast                  8647289 
 41 Käver                               SK100                
   1 Anu Käver                    8646109 18:05:00
   2 Andres Käver                 8651972 
   3 Anu Käver                    8646109 
   4 Andres Käver                 8651972 
 42 Kombo Team                                               
   1 Riin Otstavel                7788990 18:05:00
   2 Marko Süld                   8500000 
   3 Riin Otstavel                7788990 
   4 Marko Süld                   8500000 

MN55
1. 1290 .. 1310m ; 2. 1360 .. 1380m ; 3. 1070 .. 1100m ; 4. 1060 .. 1080m ;
Nr  Nimi                                Klubi           Maa 
 43 TAOK MI                             TAOK                 
   1 Marika Kirsspuu              8391800 18:05:00
   2 Ilmar Kirjanen               8006781 
   3 Marika Kirsspuu              8391800 
   4 Ilmar Kirjanen               8006781 
 44 Forest                              Harju                
   1 Marje Viirmann               8003322 18:05:00
   2 Maido Kaljur                 8047332 
   3 Marje Viirmann               8003322 
   4 Maido Kaljur                 8047332 
 45 Mercury Laevad                      Mercury              
   1 Riina Laev                   8001038 18:05:00
   2 Urmas Laev                   8114297 
   3 Riina Laev                   8001038 
   4 Urmas Laev                   8114297 
 46 OK Põrgupõhja 7                     Põrgupõhja           
   1 Mai Viirmann                  222116 18:05:00
   2 Rain Vellerind               8003775 
   3 Mai Viirmann                  222116 
   4 Rain Vellerind               8003775 
 47 Mercury Talverid                    Mercury              
   1 Aari Talver                  8180665 18:05:00
   2 Andres Talver                8041260 
   3 Aari Talver                  8180665 
   4 Andres Talver                8041260 
 48 Jõhvikas                            Jõhvikas             
   1 Ülle Raudsepp                8100044 18:05:00
   2 Jüri Rokko                   8645012 
   3 Ülle Raudsepp                8100044 
   4 Jüri Rokko                   8645012 
 49 MA2                                                      
   1 Maris Roosipuu               8030766 18:05:00
   2 Mati Preitof                 8200052 
   3 Maris Roosipuu               8030766 
   4 Mati Preitof                 8200052 

Vaba
1. 2260 .. 2380m ; 2. 2390 .. 2510m ; 3. 2200 .. 2260m ; 4. 2210 .. 2270m ;
Nr  Nimi                                Klubi           Maa 
 51 SRD                                 SRD                  
   1 Andrei Nikitin               8200468 18:07:00
   2 Vladimir Savinov             8645016 
   3 Andrei Nikitin               8200468 
   4 Vladimir Savinov             8645016 
 52 Lumejänes                           Harju                
   1 Mari-Liis Kaljur             8167200 18:07:00
   2 Elina Kutti                   338140 
   3 Mari-Liis Kaljur             8167200 
   4 Elina Kutti                   338140 
 53 IM TEAM                             Koop                 
   1 Mairo Kirss                  8655312 18:07:00
   2 Ivo Miller                   8041077 
   3 Mairo Kirss                  8655312 
   4 Ivo Miller                   8041077 
 54 SRDnoored                           SRD                  
   1 Sofia Bogatsova              8421108 18:07:00
   2 Viola Nikitina               8100246 
   3 Sofia Bogatsova              8421108 
   4 Viola Nikitina               8100246 
 55 EKSL                                Eesti Kurtide S      
   1 Martin Viljasaar             2076638 18:07:00
   2 NA                                   
   3 Martin Viljasaar             2076638 
   4 NA                                   

LSF PT
Relay Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2008-2020 www.tak-soft.com